SEO Alapok Kisvállalkozások Weboldalai Számára
A keresőoptimalizálás (SEO) elengedhetetlen a vállalkozások számára, ha a weboldal nem jelenik meg a keresési találatokban, akkor esélye sincs a vállalkozásnak új potenciális ügyfeleket vonzani.
Mi a SEO?
SEO = Search Engine Optimization, magyarul keresőmotor optimalizálás. A SEO olyan módszereket és stratégiákat foglal magába, amelyek segítenek a weboldal számára, hogy jobb helyezést érjen el a keresőmotorok, pl. A Google, találatai között. Minél előrébb szerepel a weboldal a keresési találatok között, annál nagyobb esély van rá hogy minőségi, jövőbeli potenciális ügyfeleket vonzunk az oldalra.
Fentiek alapján érthető, hogy miért fontos a SEO a kisvállalkozások számára. Általában ezek a vállalkozások vagy kisebb marketing büdzsével rendelkeznek, vagy nincs is nekik. Ebben az esetben a SEO extra segítséget nyújt, hosszú távú, ingyenes megoldás lehet az organikus forgalom növelésére.
Ebben a bejegyzésben olyan módszereket mutatunk be, amelyek segítenek a SEo javításában és nem növelik a büdzsét, csak egy kis időt szükséges hozzájuk:
1. Kulcsszókutatás
Kulcsszókutatás az első lépés a keresőoptimalizálásban. A kulcsszavak azok szavak és kifejezéseket, amelyeket az ügyfelek beírnak a keresőmotorban, amikor a vállalkozáshoz kapcsolódó szolgáltatásokat vagy termékeket keresnek. Meg kell határozni azokat a kulcsszavakat, amelyet a legtöbbet keres a célközönségünk és azokat beépíteni a weboldal tartalmába. Így a keresőmotoroknak lehetősége lesz azokat felismerni és rangsorolni.
2. On-Page SEO
Az On-Page SEO a weboldal tartalmára összpontosít, magába foglalja a weboldal szerkezeti felépítését, és a kulcsszavak megjelenítését. Ezeket úgy alakítjuk ki, hogy a keresőmotorok könnyen megtalálják és használják azt.
Címek és meta leírások
A képekhez, videókhoz és más tartalmakhoz adjunk címeket és meta leírásokat. A meta leírások a felhasználók számára nem láthatóak, de fontos, hogy ott ne hanyagoljuk el őket és tartalmazzák a kulcsszavakat, mivel ezek segítik a keresőmotorokat abban, hogy megértsék az oldal tartalmát, és növelik a kattintási arányt (CTR).
URL-struktúra, belső linkek
Az URL-címek legyenek egyszerűek, tiszták és tartalmazzák a fő kulcsszavakat. Például: https://studiosrc.com/hogyan-keszits-professzionalis-weboldalt-a-vallalkozasod-szamara-lepesrol-lepesre. Lehetőség szerint tartalmazzák a kulcsszavakat, vagy azoknak egy részét.
Tartalom optimalizálása, kulcsszavak
Figyelj a tartalom minőségére, hogy értéket adjon a látogatóknak. A szövegekben használj kulcsszavakat, de természetes módon, ne túlságosan erőltetve. A jó minőségű, releváns tartalom növeli az oldalon eltöltött időt, ami pozitív hatással van a SEO-ra.Fejlécek használata (H1, H2, H3)
Fejlécek használata (H1, H2, H3)
A címek hierarchiája segít a keresőmotoroknak és a felhasználóknak egyaránt. Az átláthatóság befolyásolja a tartalom iránti érdeklődést.
3. Technikai SEO
A technikai SEO a weboldal szerkezeti elemeire vonatkozik, a weboldal sebessége, a mobilbarát megjelenés és a biztonság ma már elengedhetetlen elemei egy jól működő weboldalnak.
Weboldal Sebesség
A weboldal sebessége a betöltési ideje, amennyi idő alatt az ügyfél számára látható lesz az oldal. Ha ez lassú akkor a látogató nem várja ki amíg betölt az oldal, hanem tovább áll, olyan weboldalt keresve, ahol nem kell várakoznia. Ezáltal potenciális ügyfeleket is veszítünk és a betöltési sebességet a keresőmotorok is figyelik, minél gyorsabb annál jobb.
Mobilbarát megjelenés
A látogatók nagyrésze ma már mobil vagy tablet eszközön keres, ezért elengedhetetlen a mobilbarát megjelenés. Ez nem csak azt jelenti, hogy az oldal kicsinyíthető vagy nagyítható telefonon is, hanem hogy átláthatóan és használhatóan jelennek meg a tartalmak.
Biztonság (SSL tanúsítvány)
A biztonság szintén egy olyan pont, ami elengedhetetlen a weboldalak számára, hiszen az SSL tanúsítványok titkosítják a látogatók adatait és a keresőmotorok is nagy figyelmet fordítanak erre. Figyelj arra, hogy a HTTPS tanúsítványt használj HTTP helyett.
Weboldal struktúrája
A weboldal struktúrájába tartozik a Menü megjelenítése, a tartalmak elérése, átláthatósága, a könnyű keresés. Ha egy weboldal zsúfolt és átláthatatlan akkor nehéz megtalálni rajta az információkat, ezért a látogató gyorsan továbbáll.
4. Off-Page SEO
Az off-page SEO-ba a külső weboldalakról érkező hivatkozások építése tartozik
Backlink építés:
Lehet vendégblogolás, vagy más oldalakon történő megjelenés. A keresőmotorok úgy értelmezik a más weboldalakról érkező linkeket, mint ajánlásokat, így a minőségi backlinkek növelhetik a weboldalad hitelességét és keresőmotoros rangsorolását.
Közösségi média jelenlét:
A közösségi média nem hat közvetlenül a SEO-ra, de az ott szerzett látogatók nővelik az oldal forgalmát, ami szintén pozitiv hatással van a rangsorolásra.
Ügyfélvélemények és online hivatkozások:
Az elégedett ügyfelek véleménye és a weboldaladra való hivatkozások szintén szerepet játszanak a keresőmotor rangosorlásában.
A SEO egy elengedhetetlen eszköz, ha versenyképes akar maradni az online térben. A stratégiái elsőre elvontnak tűnhetnek, de egy kis idő és energia befektetésével könnyedén megérthetjük őket és hosszú távon megtérül ez a befektetés: nagyobb eséllyel kerülhet előre a keresési találatok között, így több ügyfelet és nagyobb bevételt érhet el.