5 Gyakori Weboldal-hiba, Amit a Kisvállalkozók Elkövetnek (És Hogyan Javítsd Ki Őket)

A weboldal az első benyomás ami alapján a látogató a vállalkozásról kap. A weboldal felépítése nem egyszerű feladat, bármennyit is tanulmányozzuk és készülünk rá előfordulhatnak hibát. Szerencsére ezek kiküszöbölhetőek a már kész weboldalon.

A leggyakrabban előforduló hibák a nem mobilbarát verzió, az átláthatatlan tartalom, a lassú betöltés mind hatással vannak a kisvállalkozás működésére, potenciális ügyfelek elvesztéséhez vagy a konverzió csökkenéséhez vezethetnek.

Ebben a bejegyzésben megnézünk olyan hibákat, amelyek sokszor előfordulnak és odafigyeléssel gyorsan lehet őket javítani:

1. Rossz weboldal felépítés

Ha a weboldalad nehezen átlátható, a látogatók gyorsan elveszthetik a türelmüket, majd elhagyhatják az oldalt. Bonyolult vagy zavaros menürendszer, nehéz keresési lehetőség, átláthatatlan összezsúfolt információ, nincsenek meghatározott kategóriák. Ez mind nehezíti az információ gyors áramlását és csökkenti az esélyt, hogy a felhasználó megtalálja, amit keres. 

Fejlesztési javaslatok:

  • A menü egyszerűsítése: Csak a legfontosabb menüpontok megjelenítése, egyértelmű kulcsszavak használata, hogy mi található a menüpont alatt
  • Logikus struktúra tervezése: Az oldalak kategorizálása témák szerint, a címek kiemelése, térközök a különböző bejegyzések között az egyértelmű elkülönítés érdekében
  • Keresési opció: Egy keresősáv segíthet a gyorsabb keresésben, viszont figyelj arra, hogy jól működjön, nem mindegy, hogy milyen keresési találatokat ad vissza

2. Lassú betöltési idő

A felhasználók nagy része nem vár pár másodpercnél tovább egy weboldal betöltésére. Ha az oldal lassan jelenik meg potenciális ügyfeleket veszíthetsz.

Fejlesztési javaslatok:

  • Optimalizáld a képfájlokat: Használj WebP vagy JPEG formátumot, tömörítsd a képeket, de figyelj arra, hogy a minőség ne vesszen el.
  • Válassz gyors tárhelyszolgáltatót: Egy megbízható hosting szolgáltatás javíthatja a teljesítményt.
    Használj gyorsítótárat (cache): Segíthet a visszatérő látogatóknak gyorsabban betölteni az oldalt.

3. Nem mobilbarát kialakítás/nem reszponzív

Ha a weboldal nem reszponzív akkor a különböző eszközökön a megjelenés minősége romolhat. Telefonon és tableten a weboldal elveszíti az átláthatóságát és a felhasználók rossz tapasztalatot szereznek.

Fejlesztési javaslatok:

  • Használj reszponzív design-t: Az oldal automatikusan alkalmazkodjon a különböző kijelző méretekhez.
  • Teszteld mobilon: Próbáld ki különböző eszközökön, hogy biztosan jól jelenik-e meg.
    Kerüld az apró betűméretet: A szöveg legyen olvasható mobil kijelzőn is.

4. Nincs egyértelmű cselekvésre ösztönzés (CTA)

Ha nincs egyértelmű cselekvésre ösztönző gomb, (pl. "Vedd fel velünk a kapcsolatot", "Iratkozz fel"), akkor a felhasználó valószínűleg egyszerűen elhagyja az oldalt anélkül, hogy cselekedne. Ezáltal ügyfeleket veszítesz és csökken a konverziói is.

Fejlesztési javaslat:

  • Tűnjön ki a CTA (call-to-action) gomb: Használj élénk színeket, amelyek kitűnnek a többi tartalom közül, de azért maradjon összhangban az oldal designjával
  • Legyen egyértelmű az üzenet: A gombok és linkek pontosan mondják meg, hogy mi történik a kattintás után.
  • Helyezd el jól: Az oldalon több helyen is legyen CTA, de ne legyen tolakodó.

5. SEO és keresőmotor rangsorolás figyelmen kívül hagyása

A SEO figyelmen kívül hagyásával a keresőmotorokban hátrébb rangsorolják a weboldalt. Ha az oldalad nem jelenik meg a keresésekben, akkor kevesebb látogató talál rá. Ez korlátozza az értékesítési lehetőségeidet.

Fejlesztési javaslat:

  • Használj kulcsszavakat: Célzott kulcsszavak segítenek a jobb helyezésben.
  • Optimalizáld a meta leírást: Ez az, amit a Google megjelenít a találati listában.
  • Használj belső és kifelé mutató linkeket: Ezek növelik az oldal hitelességét.

Ezeknek a hibáknak a kijavításával jelentősen javítható a weboldal teljesítménye, növelhető az ügyfélszerzési esély, és hozzájárul a vállalkozás növekedéséhez. Ha szeretnéd profi segítséggel létrehozni a weboldalad, lépj kapcsolatba velünk!